Rájöttem hogy twitter accountomat fogom a saját Around the Net-emnek használni. Vagyis a neten talált érdekes videók linkjeit oda fogom feltenni (ha nem kÃvánok hozzáfűzni hosszabb véleményt). Az Around the Net (ATN) nevet az Attack of the Show-ból kölcsönöztem.
Monthly Archives: August 2010
Motiváció
Egy korábban emlÃtett RSA Animate videóhoz (Drive: The surprising truth about what motivates us) hasonló:
Daniel Pink on the surprising science of motivation
Van pár jó videó a TED oldalon is:
Ken Robinson says schools kill creativity
DropBox
BTW visszatertem a nyaralasbol 🙂
A hugom gepen talalkoztam ezzel az alkalmazassal (DropBox) es hamar megtetszett. A funkcioja hogy kulonbozo gepek es felhasznalok kozott lehet fajlokat szinkronizalni.
Nekem gyakran kell az asztali es a notebook gepem kozott fajlokat, konyvtarakat, meghajtokat szinkronizalni, es kesz remalom. Probaltam mar par szinkronizalo progit, de nem igazan valtak be. Mar arra is gondoltam, hogy irok egyet, csak meg nem dolgoztam ki a reszleteket. Ahhoz hogy jol mukodjon, es hatekonyan tudjon kezelni file/konyvtar atnevezeseket, athelyezeseket tervezesnel kell egy kicsit gondolkodni.
Na, a dropbox sajnos erre nem jo, de masra igen. Mivel a lenyege egy online tarhely ahova es ahonnan mindig szinkronizalja a fajlokat. Termeszetesen ez a tarhely korlatozott (2GB ingyenes), igy filmgyujtemenyunket nem fogjuk tudni ezzel gepek kozott masolni. Van viszont verziomentes, undelete, ha leeg a hazunk akkor is van egy masolat. Nem kell a gepeknek egyszerre bekapcsolva lennie, megoszthatunk konyvtarakat masokkal. Ez egy fontos dolog, hogy nem csak a sajat gepeink kozott mozgathatunk fajlokat. Hugom is erre hasznalta, hogy munkatarsakkal adatokat osszanak meg, es kozosen dolgozzanak rajtuk. Persze ez nem forraskod megosztasra valo, arra ott vannak a verziokoveto rendszerek. De ha binaris alomanyokat kell megosztanunk, pl. Photoshoppal, GIMPpel szerkesztett kepeket, vagy audiot, egyeb dokumentumokat arra remek lehetoseg az e-mail csatolmanyok helyett.
Van a dropbox installerrrel viszont egy problemam. Telepites alatt bezarja a Windows explorer folyamatot, igy az osszes nyitott intezot es a desktop/taskbar-t is. Ez utobbit aztan visszanyitja, persze a taskbar meretet elcseszi. Viszont az osszes windows intezoben nyitott konyvtarat lehet emlekezetbol visszanyitogatni. (Amihez nem vagyok hozzaszokva, es nem szeretek, epp ezert van a ‘restore previous folder windows at logon’ bekapcsolva)
Kódolási konvenciók
A devportal.hu egyik blogjáról jutottam el a What is the best comment in source code you have ever encountered? humoros cikkre a stackoverflow-n, ahonnan az egyik megjegyzésből a Making Wrong Code Look Wrong hasznosságra.
Jó olvasgatást…
Mobil Phone, Net
Jó ez a mobil net, csak lehetne olcsóbb és korlátlan 🙁
Mobilon netezni nem éppen kényelmes, de néha hasznos, és még videókat is lehet nézni, podcastokat hallgatni, letölteni. A navigáció Google Maps+GPS/adótorony is használható. Van idÅ‘járás elÅ‘rejelzés, egy két levelet is el lehet olvasni. Ãlltalában nincs rá szükségem, de most éppen nyaralok 🙂
Laptopon viszont lehet(ne) mindent csinálni, a HSDPA sebessége is jó csak az adatforgalom korlát kevés. YouTube, videó reviewk (PC World TV, G4TV attack of the show) vagy mp3 rádió nem javasolt. Nálam Vodafone elÅ‘re fizetett Instantnet van éppen (nincs havidÃj, havi 50 MB ingyenes, 250MB-onként 1000 Ft), egy 5GB-os kb 6000Ft havi dÃjú lenne Pannonnál, Vodánál is van valami 5000 Ft-os kötetlen, amiért kb. már korlátlan ADSL-t lehet kapni. Persze lehet notebookal, mobil telefonnal is hotspotokat vadászni de az nem ugyanaz az érzés. Na most a mobilos internetek ennél még drágábbak (500Ft/hó=20MB, 1000Ft/hó=100MB, túlforgalom 32Ft/MB).
Na mindegy, bekonfigoltam a netet a mobilon, hogy ne csak akkor menjen, amikor WLAN közelben vagyok. Most egy Nokia N85-ös telefonom van, és valószÃnűleg marad is egy darabig. Ha jól olvastam akkor ez támogatja a HSDPA-t, de a Vodafonenél nem találtam leÃrást a beállÃtásáról, sÅ‘t googlen se. Majd szeretném kipróbálni, tethering-gel együtt a kedvezÅ‘bb forgalmi dÃjak miatt.
Bár jobb lenne egy nagyobb kijelzÅ‘s multitouchos élvezés, de egy dologra jó… zseblámpának 🙂 Lehet hogy néhányan várták a szokásos poént, hogy telefonálásra. Nos arra is lehet használni elég jól, bár nem a legjobb. Amire viszont még sokat szoktam használni az a fényképezés, és ehhez jól jön a vaku meg az 5 megapixel. Nyaralás elÅ‘tt pedig elÅ‘relátóan leszedtem a BrightLight zseblámpa programot, ami egy kattintásra bekapcsolja a vakut és remek fényt ad. Raktam fel egy másik programot is ami csak fehérre álltja a képernyÅ‘t, de az sehol sincs a két vaku LED fényéhez képest. Amint megérkeztünk az Isten háta mögé rögtön szükségünk is volt a multifunkcionális zseblámpámra.
Most olvastam Lipi fél éves blog bejegyzését ‘IPhone egy Microsoft-os szemével‘ cÃmmel.
Azóta persze megjött az iPhone 4 (nem kis hÃrveréssel…), Win Mobile 7. Érdemes megnézni az AotS videókat, meg a Daily Show videókat is. Szóval én az Apple nagytestvér jellegű megnyÃlvánulásait nem bÃrom. Az iPhone egy szerintem jó irányt indÃtott el a mobil piacon, jól össze van rakva. Az iTunes, App store is jó ötlet. Persze én szeretem ha bármit rá lehet rakni a megvásárolt készülékemre, nem csak azt amit valaki jónak lát. A Nokia Ovi store nem rossz, az Android MarketrÅ‘l is jókat hallottam. Persze a nagy számú telefon választék miatt akadhatnak kompatibilitási problémák, és sajnos nem az összes alkalmazás érhetÅ‘ el minden platformra. Vadászni kell… Ami a zene azonosÃtót illeti. Ez egy tök jó dolog, már én is akartam ilyet amióta láttam ezt a One Tree Hill sorozatban. Ott még Music ID-nak hÃvták, és mint fizetÅ‘s szolgáltatás volt elérhetÅ‘ a mobil hálózaton. (Persze Magyarországon nem volt elérhetÅ‘…)